Saf Zeytinyağı Sabununu Neden Çok Seviyorum?

Son yıllarda hayatımıza o kadar çok kimyasal temizlik malzemeleri girdi ki, artık saglığımızı tehdit etmeye başladı. Oysa atalarımız birkaç basit temizlik malzemesi ile temizliklerini sürdürüyorlardı. Nihayet bunları yeniden hatırladık. Bugün bunların başında gelen zeytinyağı sabununa olan hayranlığımı sizlerle paylaşmak istedim.

Gerçekten hayran olduğum temiz bir sabun. Günlük el ve yüz temizliğinde, saçlarım da dâhil olmak üzere tepeden tırnağa bu sabunla yıkanıyorum. Bütün gün boyunca ferahlık ve zindelik hissediyorum. Cildimi yumuşatıyor ve güzelleştiriyor, saçlarımı kuvvetlendiriyor. Hafif sıcak suda yeteri kadar köpürüyor ve müthiş bir temizlik sağlıyor. Akdeniz ve Ege’nin serinliğini hissediyorum.

KALİTELİ ZEYTİNYAGI SABUNU NASIL OLMALIDIR?

Saf zeytinyağından mümkünse soguk baskı usulü ile üretilmelidir.prina veya düşük kalite posalı yaglar veya palm yagı gibi başka hiçbir yag bulunmamalı. Eger kokulu olmasının istesek, bunlar suni parfümler değil, bitki özlerinden elde edilen kokular kullanılmalıdır. Sabunda kullanılan başlıca kokulu yaglar ;

Lavanta yagı: Canlılık verir, antiseptik ve sakinleştirici etkileri vardır.

Defne yagı :hücreleri besler ve canlandırır. Mikrop öldürücü etkisi vardır.

Biberiye yagı;:saçların dökülmesini önler, kan dolaşımını hızlandırır,zindelik verir.

ZEYTİNYAGI SABUNUNUN FAYDALARI NELERDİR ?

Bitkisel yağ bakımından zengindir. Ayrıca yağda eriyen vitaminleri (A, D, E, K) bünyesinde bulundurur. . Bakterilere karşı doğal bir koruma sağlayan E vitamin sayesinde hücre yenilenmesini hızlandırarak cildin genç kalmasını, yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Saç dökülmesini azaltır . saçlara dogal yumuşaklık verir.

Ciltte hücreleri yenileyerek cildin nefes almasını kolaylaştırır. Böylece yumuşak bir cilde sahip olursunuz.kuru ciltler için idealdir.cildin nem dengesini düzenler.

Sagladığı pürüzsüz cilt sebebiyle sellülitleri önler

Sivilce oluşumunu azaltır ve önler

Saçlarda oluşan kepeklenmeyi önler.

Çocuklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2017-07-25T14:20:29+00:00